NET Kurumsal Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.

60 ay vadeli en düşük konut kredisi faiz oranları!

60 ay vadeli en düşük konut kredisi faiz oranları!

Konut kredisi ile ev almak isteyenlerin yüzü gülmeye başladı. Faiz oranlarındaki düşüş devam ediyor. İşte 60 ay vadede masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranlarını sunan bankalar...

Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş ivmesi devam ediyor. Özel bankalar faiz oranlarında daha cazip fırsatlar sunmak için farklı kampanyalar uyguluyor. 60 ay vade de kimi banka faiz oranlarını 120 aya göre daha düşük tutarken kimi banka daha yüksek tutuyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Konut kredilerinde vade sayısı uzadıkça aylık ödeme miktarı düşüş gösterse de artan her vade için faize bağlı olarak kredinin toplam geri ödeme miktarı da artmaktadır. Durum böyle olunca konut kredisi kullanmak isteyen vatandaş en uygun konut kredisi hesaplamasını kendi bütçesi ve aylık yapabileceği ödeme miktarı ışığında yapmalıdır. Yine de aynı tutar üzerinden çekilen konut kredilerinde 60 ay vade ile 120 ay vade arasında ciddi geri ödeme farkı olduğu bilinmelidir. 60 ay vade de masraflar hariç en düşük konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

 

  • Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Bankası konut finansmanı kapsamında kar payı oranlarını 60 aya kadar vadelerde yüzde 1.89 olarak uyguluyor. Kuveyt Türk Bankasından 60 ay vadeli 100 bin TL tutarında konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin toplam geri ödeme miktarı 168 bin TL oluyor.

  • Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da 100 bin TL ye kadar konut kredisi kullandırımlarında 60 ay vadede yüzde 1.98 faiz oranı sunuyor. Ziraat Bankasından 100 bin TL tutarda 60 ay vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde toplam geri ödeme tutarı 171 bin 800 TL karşılık geliyor.

  • Denizbank

Denizbank 100. bin TL ye kadar olan konut kredilerinde 60 ay vadede yüzde 1.99 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor. DenizBank’tan 100 bin TL miktarlı 60 ay vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında geri ödeme tutarı 172 bin 200 TL ye denk geliyor.

  • Akbank

Akbank ise 60 vadeli konut kredilerinde yüzde 2,01 faiz oranları ile konut kredisi kullandırımı yapıyor. Akbank’tan 60 ay vadeli 100 bin TL miktarda konut kredisi hesaplama yapıldığında toplam geri ödeme miktarı 173 bin TL oluyor.

 

KAYNAK