NET Kurumsal Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.

TEB, “İmar Barışı”na özel kredi desteği kampanyası başlattı.

TEB, “İmar Barışı”na özel kredi desteği kampanyası başlattı.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘İmar Barışı’ kampanyasına katılmak isteyen ancak nakit sıkıntısı çekenler için yüzde 1.99’dan başlayan faiz oranlarıyla özel bir kredi kampanyası başlattı.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “İmar barışı konusunda ülkemizde adeta bir seferberlik oldu. TEB olarak, ihtiyaç sahiplerine uygun koşullarda kredi imkanı sunarak bu kampanyaya destek oluyoruz” dedi.

 

 

2018 yılının bitmesine sayılı günler kala milyonlarca vatandaşın hayatına doğrudan etki eden İmar Barışı düzenlemesi için tanınan ek süre de 31 Aralık günü sona erecek. Tüketicilere sunduğu ürün ve hizmetlerle yaşamı kolaylaştıran destekler sunan Türk Ekonomi Bankası (TEB); Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘İmar Barışı’ kampanyasına katılmak isteyen ancak nakit sıkıntısı çekenler için yeni bir kredi kampanyası başlattı.

TEB İmar Barışı İhtiyaç Kredisi kullanmak isteyenler, 31 Aralık 2018 mesai bitimine kadar, TEB Şubeleri, internet bankacılığı ve çağrı merkezi aracılığıyla; 36 ay vade, 3 ay erteleme imkanı ve yüzde 1.99’dan başlayan faiz oranlarıyla sunulan kredi kampanyasından faydalanabilecek.

 

İskan ve imar sorunu olanlara büyük fırsat

Konuyla ilgili değerlendirme yapan TEB Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, yoğun talep nedeniyle 31 Ekim’de bitmesi gereken İmar Barışı süresinin 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığını hatırlatarak, “İmar Barışı konusunda ülkemizde adeta bir seferberlik oldu. TEB olarak ihtiyaç sahiplerine uygun koşullarda kredi imkanı sunarak bu kampanyaya destek oluyoruz” dedi. İmar ve iskan sorunun çözmek isteyen ancak maddi açıdan yeterli kaynağa sahip olamayanlara özel sunulan TEB İmar Barışı İhtiyaç Kredisi’nin oldukça avantajlı olduğunu vurgulayan Mendi, TEB olarak tüketici ihtiyaç ve taleplerine göre ürün geliştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK