NET Corporate Appraisal and Consulting, Inc.

5 Yıl Vadede En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

5 Yıl Vadede En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Haziran ayının ikinci haftasından itibaren 10 banka konut kredisi faiz oranlarında bir ya da birden fazla kez faiz indirimi uyguladı. Kredi faiz oranları piyasalarda yaşanan iyileşme havası ile hızla düşmeye başladı. Artan maliyetler karşısında halen artış göstermeyen konut fiyatları düşen konut kredisi faiz oranları ile beraber büyük avantaj sağlıyor.

Haziran ayının son işlem günü itibariyle konut kredisi faiz oranları ortalaması %2.05’e geriledi. En uygun konut kredisi faiz oranı 100.000 TL’ ye kadar kullanımlar için Ziraat Bankası’nın uyguladığı %1.55 olmaya devam ediyor. 100.000 TL üzeri tutarlarda ise ise en düşük konut kredisi faizi İNG ve ICBC Bank’ın sunduğu %1.59 seviyesine düştü.

Bankalar faiz oranlarında yaşanan düşüşün ardından rekabet ve riskler karşısında farklı faiz politikaları uyguluyor. Bankalardan bazıları vade süresi kısaldıkça daha yüksek faiz oranı kullandırırken bazı bankalar da vade uzadıkça daha düşük faiz oranları sunuyor.

En düşük faiz oranı üzerinden 5 yıl vadede 200.000 TL tutarlı konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri 5.200 TL oluyor. Kredi için vade sonunda yapılacak toplam ödeme ise 311.000 TL’ ye denk geliyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası 5 yıl vadeye kadar konut kredileri için 100.000 TL’ dek kullandırımlarda %1.55, üzeri taleplerde ise %1.65 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank’ta Hesaplı Evim Konut Kredisi için 5 yıla kadar vadede 100.000 TL’ ye kadar limitli kredi için %1.55 üzeri kullanımda %1.65 faiz oranı teklif ediyor.

ICBC Bank Konut Kredisi

ICBC Bank kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi ürünü için 5 yıl vadeye kadar limit şartı olmaksızın %1.59 faiz oranı kullandırıyor.

İNG Konut Kredisi

İNG 5 yıl vade için %1.67’den başlayan konut kredisi faiz oranları uyguluyor.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası kampanyalı Sonbahar konut kredisi için 5 yıla kadar %1.72 kredi faiz oranı sunuyor.

VakıfBank Konut Kredisi

VakıfBank tabela konut kredisi faiz oranları kapsamında 5 yıl vadeye kadar %1.79 faiz oranı kullandırıyor.

Kuveyt Türk Bankası Konut Finansmanı

Kuveyt Türk Katılım Bankası 5 yıla kadar konut finansmanına %1.79 kar payı oranı uyguluyor.

TEB Konut Kredisi

TEB dün gerçekleştirdiği indirim sonrasında 5 yıl vadeli konut kredisi faizlerini %1.89’a düşürdü.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası ise 5 yıl vadeye dek %1.93 konut kredisi faiz oranı sağlıyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası da 5 yıl vade için %1.98 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

KAYNAK